Categories
news

Belirli Kategorilerdeki EAD’ler için Genişletilmiş Geçerlilik

27 Eylül 2023’te USCIS, çeşitli göçmen olmayan kategoriler için ilk ve yenilenen İstihdam Yetki Belgelerinin (EAD’ler) maksimum geçerlilik süresinin 5 yıla çıkarılmasını öngören önemli bir politika güncellemesi duyurdu. Buna mülteciler, sığınmacılar ve sınır dışı edilmeleri engellenenler de dahil oldu.

Politika ayrıca, sığınma başvurusunda bulunanlar, sınır dışı edilmenin durdurulması, INA 245 kapsamında statü değişikliği veya sınır dışı edilmenin askıya alınması veya sınır dışı edilmenin iptali gibi izin başvurusunda bulunması gereken vatandaş olmayan kişiler için de bu süreyi 5 yıla kadar uzatıyor. Bildirim aynı zamanda hangi vatandaş olmayan kategorilerin I-94’lerini potansiyel işverenlere çalışma izni olarak sunabilecekleri konusunda da netlik sağlıyor.

Ayrıca bildirimde, bazı Afgan ve Ukraynalı şartlı tahliye kişilerine otomatik olarak izin verildiği açıklığa kavuşturuluyor; bu, aynı zamanda “istihdama izin verilen şartlı tahliye olayı” olarak da biliniyor. Bu politika değişikliği, I-765 İstihdam İzni başvurularının sayısını azaltmayı ve sonuç olarak işlem sürelerinin ve birikmiş işlerin temizlenmesinin iyileştirilmesini sağlamayı amaçlamaktadır. Çalışma izniniz veya bu yeni politika hakkında sorularınız varsa bir göçmenlik uzmanına danışmanız tavsiye edilir.

Web Sitesi Sorumluluk Reddi

Bu web sitesinde sunulan bilgiler yalnızca genel bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki tavsiye olarak kabul edilmemelidir ve bu web sitesini görüntülemek veya bu site aracılığıyla Lawmaks ile iletişime geçmek bir avukat-müvekkil ilişkisi kurmaz.

Doğru ve güncel bilgileri korumaya çalışsak da içeriğin eksiksizliği, doğruluğu, güvenilirliği veya uygunluğu konusunda hiçbir beyanda bulunmuyor veya garanti vermiyoruz. Bu web sitesinde bulunan bilgilere güvenmeniz sizin sorumluluğunuzdadır.

Lawmaks, bu sitenin içeriğine dayanarak yapılan veya yapılmayan her türlü eyleme ilişkin yasaların izin verdiği ölçüde hiçbir sorumluluk kabul etmez. Hiçbir durumda [Hukuk Büronuzun Adı] bu web sitesinin kullanımından kaynaklanan dolaylı veya sonuç olarak ortaya çıkan kayıp veya hasarlar da dahil olmak üzere herhangi bir kayıp veya hasardan sorumlu olmayacaktır.

Bu web sitesi kontrolümüz altında olmayan diğer web sitelerine bağlantılar içerebilir. Harici sitelerin içeriğini onaylamıyoruz ve bunların sorumluluğunu kabul etmiyoruz. Kişiselleştirilmiş hukuki tavsiye için bir avukata danışınız.