Categories
news

Biyometrik Randevuları Yeniden Planlama 

USCIS kısa süre önce web sitesinde, yardım talep edenlerin ve avukatlarının/akredite temsilcilerinin biyometrik randevularını yeniden planlamalarına olanak tanıyan yeni bir uygulama başlattı. 

USCIS direktörü Ur M. Jaddou şunları söyledi: “Hizmetleri her yetenekten insanın erişebileceği şekilde tasarlayıp sunarak müşteri deneyimini iyileştirmek için istikrarlı bir şekilde çalışıyoruz.” 

Önceden başvuru sahipleri ve avukatlar, bu randevuları yeniden planlamak için USCIS’i aramak zorunda kalıyor ve uzun bekleme sürelerine tabi oluyordu. Artık kullanıcıların yalnızca çevrimiçi bir hesap oluşturması yeterli. 

Bu, EO 14058’i veya Devlete Güveni Yeniden İnşa Etmek için Federal Müşteri Deneyimini ve Hizmet Sunumunu Dönüştürmeye İlişkin Yürütme Emri’ni yerine getirmede bir adım anlamına gelmektedir. 

Randevuların yalnızca belirli koşullar altında yeniden planlanabileceğini veya USCIS’e göre aşağıdaki maddeleri içeren ancak bunlarla sınırlı olmayan “haklı neden” olduğunu unutmamak gerekir; 

• Hastalık, tıbbi randevu veya hastaneye yatış; 

• Önceden planlanmış seyahat; 

• Düğün, cenaze veya mezuniyet töreni gibi önemli yaşam olayları; 

• Randevu yerine ulaşım sağlanamaması; 

• İstihdam veya bakıcı sorumluluklarından izin alamama; 

• Geç teslim edilen veya edilmeyen biyometrik hizmetler randevu bildirimi. 

Bu hizmetin yalnızca yeniden planlama için kullanılabileceğini ve ilk randevuyu planlamak için kullanılamayacağını unutmamak önemlidir. 

Lütfen Dikkat! 

Sitemizin bu içeriği sadece eğitim amaçlı olup, hukuki tavsiye veya avukat-müvekkil ilişkisi oluşturma niteliği taşımaz. 

Resmi bir görüşmeden sonra (yani, imzalı sözleşme).