Categories
news

EB-5 Fon Yönetimi: Yatırımınızı Korumak ve Yatırımcı Deneyimini Kolaylaştırmak

800.000 $ yatırım yapmak, özellikle EB-5 yatırım vizesi almak söz konusu olduğunda önemli bir mali taahhüttür. Bu sebeple yatırımcılar, fonlarının yönetimi konusunda güvence ve gönül rahatlığı aramaktadır. Şeffaflığın öneminin bilincinde olarak, yakın zamanda uygulamaya konulan RIA (Yatırım İdaresi Yönetmeliği), artık EB-5 Fonlarının güvenilir bir üçüncü taraf fon yöneticisi tarafından yönetilmesini zorunlu kılmaktadır.

Bu zorunluluğun temel amacı, zorlukla kazandığınız EB-5 yatırımınızın güvenliğini ve bütünlüğünü arttırmaktır. Yatırım fonlarının yönetimini profesyonel bir fon yöneticisine emanet ederek yatırımcılar, paralarının hem bankalar hem de Yeni Ticari İşletme (NCE) tarafından doğru şekilde kullanıldığından emin olabilirler. Bu, yatırımcının fon yönetimi yükünü hafifleterek yatırım yolculuğunun diğer yönlerine odaklanmasına olanak tanır.

Bir fon yöneticisinin rolü, günlük finansal yönetim, evrakların dosyalanması, işlem onayları ve yatırımcılara kapsamlı mali raporlar sunulması dahil olmak üzere çeşitli sorumlulukları kapsar. Dolayısıyla bu gereklilik, yeni EB-5 programı düzenlemeleriyle uyumlu olmasının yanı sıra yatırımcıların hayatını da önemli ölçüde kolaylaştırmaktadır.

Hukuk firması, EB-5 Fon Yönetimi gerekliliğini uygulayarak yatırımcılara yeni bir güvenlik ve profesyonellik düzeyi sağlamayı amaçlamaktadır. Bu gelişme, yatırımınızın yetenekli ellerde olmasını sağlayarak EB-5 sürecini güvenle ve kolaylıkla yönlendirmenize olanak tanır.

Lütfen Dikkat!

Sitemizin bu içeriği sadece eğitim amaçlı olup, hukuki tavsiye veya avukat-müvekkil ilişkisi oluşturma niteliği taşımaz.

Resmi bir görüşmeden sonra (yani, imzalı sözleşme).