Categories
news

Göçmenlik Haberleri Uyarısı: Şubat Vize Bülteninde Öne Çıkanlar!

Vize Bülteni önümüzdeki ay için göçmen vizelerinin kullanılabilirliğini özetlemektedir. Belirli bir ayda aile ve istihdama dayalı kategorilerin mevcut mu yoksa birikmiş mi olduğuna ilişkin verileri ayrıştırır. DOS ve USCIS, Vize Bülteni’ni yayınlamak için aylık olarak işbirliği yapmaktadır. Her kategoride, Vize Bülteni, mevcut ve mevcut olduğu düşünülen öncelik tarihlerini yansıtan bir Son Eylem Tablosu ve mali yıl içinde güncel hale gelmesi beklenen öncelik tarihlerini yansıtan bir Başvuru Tarihleri Tablosu sağlar.

USCIS, Şubat 2024 için, başvuruda bulunanların hem aile hem de istihdam temelli davalar için Başvuru Tarihleri Tablosunu kullanması gerektiğini ve bunun Ocak 2024’te olduğu gibi Şubat 2024’te de aynı kalacağını belirtti. Durum değişikliği başvurusunda bulunmaya uygun olan herkes Ocak 2024 vize bültenine göre Şubat ayında uygun olmaya devam etmelidir.

Son Eylem değişiklikleri:

Aile temelli – Daimi oturma izni olan kişilerin eşleri ve çocukları için F-2A, 8 Şubat 2020’ye yaklaşık üç ay kala.

İstihdama dayalı: EB-2 Worldwide, 14 gün sonra 15 Kasım 2022’ye taşınıyor. EB-3 dünya çapında 1 Eylül 2022’ye bir ay kala.
Kapatılacak olan EB-4 Din Görevlisi Kategorisi uzatıldı.

Devam Eden Karar nedeniyle kullanımdan kaldırılan bu kategori, 8 Mart 2024’e kadar uzatılmıştır. Artık bakanlık dışı özel göç programı da uzatıldığına göre, kategori, geri kalanla aynı tarihlerde işleme devam edecektir. EB-4 Özel Göçmen kategorisi şu anda 1 Eylül 2019’dadır.

Bu kategori Özel Göçmen Çocuklara yönelik dilekçeleri içerir.

Suriye TPS’si Yeniden Tasarlandı:

DHS, Suriye’nin Geçici Koruma Statüsü (TPS) atamasını 1 Nisan 2024’ten başlayarak 30 Eylül 2025’e kadar 18 ay süreyle uzatıyor.

Bu, mevcut yararlanıcıların yeniden kaydolmalarına ve statülerini uzatmalarına olanak tanır. Ayrıca 25 Ocak 2024’ten bu yana Amerika Birleşik Devletleri’nde ikamet eden Suriye vatandaşlarının da ilk kez TPS’ye başvurmasına olanak tanıyor.