Categories
news

İranlılar İçin mEB-5 Zorlukları

ABD ile İran İslam Cumhuriyeti arasındaki ilişkilerin gergin olduğu herkesce bilinmektedir. Bu nedenle, ABD’ye taşınmak ve paranızı veya diğer varlıklarınızı eyalete götürmek çok daha zor bir süreç olabilir. Yabancı Varlık Kontrol Ofisi (OFAC), İran’a uygulanan uluslararası yaptırımlar nedeniyle İran para transferlerine çok sıkı kısıtlamalar getirmiştir ve fonları alan ABD kuruluşunun özel bir OFAC Lisansı almasını gerekmektedir.
2012’den beri bu durum, EB-5 ve E-2 yatırımlarını muaf tutacak şekilde değiştirilmiştir.


Ancak yaptırımlar nedeniyle şu anda İran’dan ABD’ye doğrudan banka havalesi yapmak için hiçbir altyapı mevcut değildir. İran bankaları OFAC’ın Özel Olarak Belirlenmiş Listesinde (SDL) yer almaktadır. Neyse ki potansiyel yatırımcıların paralarını ülke dışına çıkarmak için faydalanabildiği Sarrafis veya takas evleri olarak bilinen yöntemler de vardır. Bu konu biraz yasal bir gri alana düştüğü için risklidir, ancak OFAC’ın belirli yatırımlar için istisnalar sağladığı bilinmektedir.


Şirketimiz bu davalarda son derece başarılı olmuştur çünkü potansiyel yatırımcıları ve paranın taşınacağı ağı inceleme konusunda çok dikkatli bir mevcut bir yapımız bulunmaktadır.

Lütfen Dikkat!

Sitemizin bu içeriği sadece eğitim amaçlı olup, hukuki tavsiye veya avukat-müvekkil ilişkisi oluşturma niteliği taşımaz.
Davanıza ilgili bir soru için lütfen EB-5 konusunda deneyimli bir göçmenlik avukatına danışın.
Resmi bir görüşmeden sonra (yani, imzalı sözleşme).