Categories
news

Nihayet: Kırsal EB-5 Onayları Geliyor

Uzun işlem süreleri nedeniyle EB-5 programı aracılığıyla Yeşil Kart başvurusu yapmakta tereddüt ettiyseniz, yeniden düşünmenin zamanı gelmiş olabilir.

Mart 2022’de, 2022 tarihli EB-5 Reformu ve Dürüstlük Yasası (RIA), kırsal alanlardaki projeler için başvurulara öncelik verdi ve bu değişikliklerin etkilerini şimdiden görmeye başladık. Benzeri görülmemiş bir olay akışında, ilk Kırsal EB-5 onayları yalnızca 11 aylık işlem süresinden sonra geliyor.

Bunun ne kadar etkileyici olduğunu göstermek için USCUS’un web sitesi, I-526 başvurularının %80’inin 56,5 ay içinde işlendiğini tahmin ediyor. Bu, DEA’nın bu uygulama sürelerini neredeyse 5 yıldan bir yılın biraz altına indirdiği anlamına gelir. Bu, Çin ve Hindistan vatandaşları için özellikle önem arz ediyor çünkü onlar, ortalama işlem sürelerini 81 aydan bir yılın biraz altına indirerek, bir kenara bırakılmış olan vizelerden faydalanabilirler.

Burada gördüğümüz şey, DEA ile yapılan değişikliklerin etkili ve verimli olduğunun açık bir işaretidir. Daha fazla onayın geldiğini görmek için sabırsızlanıyoruz.

Lütfen Dikkat!

Sitemizin bu içeriği sadece eğitim amaçlı olup, hukuki tavsiye veya avukat-müvekkil ilişkisi oluşturma niteliği taşımaz.

Davanıza ilgili bir soru için lütfen EB-5 konusunda deneyimli bir göçmenlik avukatına danışın.

Resmi bir görüşmeden sonra (yani, imzalı sözleşme).