Categories
news

Önemli USCIS Ücret Artışı Uyarısı: EB-5 Dilekçe Maliyetlerinden Nasıl Tasarruf Edilir

30 Ocak 2024’te ABD Vatandaşlık ve Göçmenlik Hizmetleri (USCIS), USCIS formlarının ücretlerinde önemli artışlara yol açacak nihai bir kuralın uygulamaya konulduğunu duyurdu. Bu düzenleme, 2016’dan bu yana belirli formlar için yapılan ilk ücret artışını işaret ediyor. Nihai kuralda özetlenen revize edilen ücretler, 1 Nisan 2024’te yürürlüğe girecek.

Etkilenenler arasında EB-5 vizesi için dilekçe vermek isteyen potansiyel EB-5 yatırımcıları da var. Özellikle, Bağımsız/Bölgesel Merkez tarafından I-526/526E Göçmen Dilekçesi formlarının ücretleri %204 oranında artacaktır. Şu anda 3.675 $ olarak belirlenen USCIS’in EB-5 Dilekçesi vermek için talep ettiği ücretler 1 Nisan 2024 itibarıyla 11.160 $’a yükselecek.

Ek masrafları azaltmak için potansiyel yatırımcılara, EB-5 Dilekçelerini 1 Nisan 2024’ten önce göndermek üzere derhal profesyonel yardım almaları tavsiye edilir. Bunu yaparak yatırımcılar ekstra ücret ödemekten kaçınabilir ve potansiyel olarak maliyetlerden tasarruf edebilirler.

Bu değişikliklere uyum sağlamaya yardımcı olmak için Lawmaks’taki hukuk uzmanları, yaklaşan ücret zammı 1 Nisan 2024’te yürürlüğe girmeden önce EB-5 Dilekçenizi verimli bir şekilde hazırlayıp dosyalama konusunda uzmanlıklarını ve desteklerini sağlamaya hazırdır.