Diğer Aile Temelli Vize Kategorileri

Nişanlı (K-1)

Bu seçenek, ABD Yeşil Kart sahipleri için geçerli değildir. Bir ABD Vatandaşı, nişanlısının 90 günlük bir süre için K-1 Vizesi ile Amerika Birleşik Devletleri’ne girmesi için dilekçe verebilir. Bu süre içinde çiftin evlenmesi halinde ABD Vatandaşı eşi için Yeşil Kart başvurusunda bulunabilir.

K-3 & K-4 Vizesi

Aile birliği kavramına uygun olarak, K-3 Vizesi (Göçmen Olmayan Vize), ABD vatandaşının eşinin Amerika Birleşik Devletleri’ne daha hızlı seyahat etmesine ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeyken Göçmen Vizesini beklemesine (Yeşil Kart alması) izin verebilir. .

Yabancı eşinizin reşit olmayan çocukları varsa, eşinizin çocukları için de benzer şekilde K-4 Vizesi kullanılabilir. Bu vize kategorisinin dikkatli bir şekilde planlanması ve zamanlaması, başarılı bir sonuç için kritik öneme sahiptir.

ABD’nin Geri Dönen Sakinleri (SB)

Bu vize kategorisi, Amerika Birleşik Devletleri dışında bir yıldan fazla ikamet eden veya geçerlilik süresinden daha uzun süre ikamet etmiş olan ve geçerli olmayan sebepler/koşullar nedeniyle ABD’ye yeniden girme izninin geçerlilik süresinden daha uzun süre ikamet etmiş Daimi İkametçi veya Şartlı İkametçi (CR) kişiler için uygundur. 

Daha uzun süre kalmanın gerekçesi için önemli belgelerin sunulması gerekeceğinden, devam etmeden önce bunu deneyimli bir Göçmenlik Avukatı ile görüşmek önemlidir.

Nışanlı (K1)K3K4
KİMLER BAŞVURABİLİR?ABD Vatandaşının Yabancı Uyruklu Nişanlısı ABD Vatandaşının yabancı uyruklu eşiKüçük çocuklar (21 yaş altı)
K3 vize sahibinin
ORTALAMA SÜRE 8-9 ay5-8 ay5-7 ay
İSTİHDAM / EĞİTİMEvet, Şartlar ve Koşullar geçerlidirEvet, Şartlar ve Koşullar geçerlidirEvet, Şartlar ve Koşullar geçerlidir
SÜRÜCÜ EHLİYETİhayır evlenene kadarEvet, Şartlar ve Koşullar geçerlidirEvet, Şartlar ve Koşullar geçerlidir
SSNEvet, ama girişte değilEvet, ama girişte değilEvet, ama girişte değil
ÇOKLU GİRİŞEvet Evet Evet
YEŞİL KARTA DÖNÜŞTÜRÜLMESİEvet, evlilikten sonra Evet Evet

Do I Qualify For Family Visa?