Categories
news

Premium İşlem Güncellendi

Premium İşlem, USCIS tarafından akademik öğrenci vizeleri (F-1, F-2), mesleki öğrenci vizeleri (M-1, M-2) ve  eğitim/çalışma vizeleri  (J-1, J-2)  için statü değişikliği arayan göçmen olmayan kişiler için genişletilmiştir.

Bu vize kategorileri için başvuranlar, ilk vize başvurusu olarak değil, yalnızca statü değişikliği olarak premium işleme için başvurabileceklerdir. Ayrıca M-1 veya M-2 vizeleri için uzatma kullanılmayacaktır.

26 Haziran 2023 itibarıyla USCIS, bekleyen ve yeni Form I-539 talepleri hakkında yukarıdaki durum değişiklikleri için hem fiziksel hem de dijital olarak yapılan Form I-907 taleplerini kabul etmektedir.

Bu kategorilerdeki Premium İşlem, Premium İşleme zaman çizelgesi başlamadan önce tüm başvuru sahiplerinin ve ortak başvuru sahiplerinin biyometrilerinin gönderilmesini gerektirir. Bu, başvurunuzun gerçekleşmesinin, başvuru ücretleri ödenmiş olsa bile, biyometrik randevunuz alınana kadar başlamayacağı anlamına gelir. USCIS’e göre, “USCIS, birlikte sunulan birden fazla Form I-907 talebi de dahil olmak üzere başka bir fayda talebiyle birlikte gönderilirse, bir başvuru sahibinin Form I-907 ve / veya Form I-539’u reddedebilir.”

Lütfen Dikkat!

Sitemizin bu içeriği sadece eğitim amaçlı olup, hukuki tavsiye veya avukat-müvekkil ilişkisi oluşturma niteliği taşımaz.

Resmi bir görüşmeden sonra (yani, imzalı sözleşme).