Turizm/İş

Ticaret/Turizm Vizesi, özellikle Amerika Birleşik Devletleri’ne iş (B-1) veya eğlence (B-2) amacıyla girmek isteyen yabancı uyruklu vatandaşlar içindir.

B-1 Vizesi, bir kişinin sadece meşru nitelikteki bir işi yürütmek için ABD’ye girebileceği özel amaçlı bir vizedir.

B-2 Vizesi özellikle turizm ve tatil amaçlıdır. B-2 Vizesi sahibi, kendi ülkesinde elde edemediği gerekli tıbbi tedaviye de katılabilir . Bu vize türü, bireyin kısa bir süre için ABD’de bulunmasına izin verir. Ayrıca, bireyin ABD’de bulunması için verilen zamanlarında hem işi hem de  eğlenceyi kapsayan  B-1 + B-2 Vizesi kombinasyonu da vardır.

Her iki kategoriyle de başvuru sahibi, geçici geldiği bu ziyaretten sonra kendi ülkesine dönme niyetini kanıtlayabilmelidir. Bu nedenle, kişinin anavatanıyla önemli bağlarının olduğunun kanıtı, başvuranın ispat yükünün bulunduğu kilit bir faktördür.

 

 NOT:  Bu web sitesinin içeriği değişebilir ve hiçbir koşulda yasal tavsiye olarak yorumlanmamalıdır; Bu web sitesindeki bilgiler, çalışma kapsamında çok genel bir görünüm sağlamayı amaçlamaktadır. Herhangi bir ABD Vizesi almayı düşünüyorsanız, herhangi bir düzenleme yapmadan önce lütfen bir ABD Göçmenlik Avukatına danışın.