Categories
news

USCIS Belirli EB-5 Yatırımcılarına Öncelik Veriyor mu?

2022 Yasası “büyükbabalar” tüm kanun öncesi yatırımcıların EB-5 dilekçelerini verdikleri andan itibaren uygunluğu, bu nedenle diğer faktörlerin yanı sıra, asgari 500.000 ABD Doları tutarında başvuruda bulunan RIA öncesi yatırımcıların yatırım miktarlarında bir artışa sebep olmayacaktır.

Bununla birlikte, kırsal alanlara (% 20), altyapıya (% 2) ve yüksek işsizlik alanlarına (% 10) tahsis edilen ”ayrılmış” vizeler yalnızca RIA sonrası yatırımcılara sunulacaktır.

Yalnızca Hindistan, Çin ve Vietnam gibi gerileyen ülkeler “ayrılmış” vizelerden yararlanacak olsa da, yasadaki kırsal proje yatırımcılarına karar vermede öncelik verilmesi gerektiğini belirten dilden tüm milletlerden yararlanılacak. Bu, tüm milliyetler için geçerlidir.

Söz konusu “öncelikli işleme”, yatırımcıların kırsal projelere olan ilgisinde zirveye neden olarak, Bölgesel Merkezlerin yatırımcıların taleplerini karşılamak için proje konumlarını yeniden düşünmelerine neden olmuştur.

Bununla birlikte, hiç kimse USCIS’in Kongre’nin dilini Yasada nasıl yorumlayacağını veya uygulayacağını bilmemektedir. Dikkat çekici olan, “öncelikli işleme” nin yalnızca DEA sonrası şu anda dosyalama yapan yatırımcılara verileceğidir.

Kongre’nin amacı, işlerin az olduğu kırsal alanlarda istihdam yaratmayı artırmaktır.

Bununla birlikte, bugüne kadar, uygulayıcılar kırsal başvuru sahipleriyle “öncelikli” işleme tabi tutulmamıştır, çünkü esas olarak USCIS, kırsal EB-5 başvuru sahiplerine öncelik vermek için gerekli altyapıya sahip görünmemektedir.

Yatırımcı Program Ofisi (IPO) insan gücüne ve kırsal başvuru sahiplerine nasıl öncelik verileceğine dair bir plana sahip olduğunda, yasadaki söz konusu dilin onurlandırılmasını ve uygulanmasını beklemekteyiz.

Lütfen Dikkat!

Sitemizin bu içeriği sadece eğitim amaçlı olup, hukuki tavsiye veya avukat-müvekkil ilişkisi oluşturma niteliği taşımaz.

Davanıza ilgili bir soru için lütfen EB-5 konusunda deneyimli bir göçmenlik avukatına danışın.

Resmi bir görüşmeden sonra (yani, imzalı sözleşme).