Categories
news

USCIS, EB-5 Yatırımına İlişkin Ek Kılavuz Yayımladı

11 Ekim 2023’te USCIS, bölgesel merkezleri sonlandırmaya bağlı EB-5 yatırımcıları için gerekli yatırım zaman çizelgesine ilişkin ek kılavuz yayınladı.

2022 EB-5 Reformu ve Dürüstlük Yasası’ndan önce, potansiyel EB-5 yatırımcıları, yatırımlarını şartlı ikamet süreleri boyunca elde tutmakla yükümlüydü ve bu, vize kullanılabilirliği gibi faktörler nedeniyle çoğu zaman külfetli oluyordu. Yeni mevzuata göre, gerekli istihdam yaratma kotalarının karşılanması koşuluyla yatırımların en az iki yıl sürdürülmesi beklenmekte.

USCIS bildirimi, bu iki yıllık zorunluluğun ne zaman başlayacağı konusunda netlik sunuyor: Nitelikli yatırım fonlarının yeni ticari işletmeye (NCE) bağışlandığı ve riske atıldığı andan itibaren. Özellikle, avukatınız tarafından dikkatle değerlendirilmesi gereken sınırlı koşullar altında, bölgesel bir merkezin feshedilmesi artık yatırımcının uygunluğunu otomatik olarak etkilemeyebilir. Bu, genellikle bölgesel merkezlerin feshedilmesiyle bağlantılı dilekçelerin reddedilmesi veya iptal edilmesiyle sonuçlanan önceki uygulamadan önemli bir değişikliktir. Daha fazla bilgi için,USCIS’in resmi açıklamasına, şu linkten ulaşabilirsiniz:

(https://www.uscis.gov/newsroom/alerts/uscis-provides-additional-guidance-for-eb-5-required-investment-timeframe-and-)

Web Sitesi Sorumluluk Reddi

Bu web sitesinde sunulan bilgiler yalnızca genel bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki tavsiye olarak kabul edilmemelidir ve bu web sitesini görüntülemek veya bu site aracılığıyla Lawmaks ile iletişime geçmek bir avukat-müvekkil ilişkisi kurmaz.

Doğru ve güncel bilgileri korumaya çalışsak da içeriğin eksiksizliği, doğruluğu, güvenilirliği veya uygunluğu konusunda hiçbir beyanda bulunmuyor veya garanti vermiyoruz. Bu web sitesinde bulunan bilgilere güvenmeniz sizin sorumluluğunuzdadır.

Lawmaks, bu sitenin içeriğine dayanarak yapılan veya yapılmayan her türlü eyleme ilişkin yasaların izin verdiği ölçüde hiçbir sorumluluk kabul etmez. Hiçbir durumda [Hukuk Büronuzun Adı] bu web sitesinin kullanımından kaynaklanan dolaylı veya sonuç olarak ortaya çıkan kayıp veya hasarlar da dahil olmak üzere herhangi bir kayıp veya hasardan sorumlu olmayacaktır.

Bu web sitesi kontrolümüz altında olmayan diğer web sitelerine bağlantılar içerebilir. Harici sitelerin içeriğini onaylamıyoruz ve bunların sorumluluğunu kabul etmiyoruz. Kişiselleştirilmiş hukuki tavsiye için bir avukata danışınız.